Önök írták - 20.oldal

Irja meg nekünk kérdését, véleményét, javaslatát, támogatási szándékát, stb !

Tisztelt Doktor Úr!

25 éves vagyok, 3 havi elmaradt menstruáció után orvosom hormon kivizsgálást kért, melynek eredményei: FSH: 6.8 U/l, LH: 13.0 U/l, Estradiol: 173.4 pmol/l, Prolactin: 325.0 mU/l, Progeszteron: 1.9 nmol/l, Tesztoszteron: 3.7 nmol/l, a diagnózis PCO volt.Orvosom a menstruáció elõidézésére Orgametril nevű tablettát írt fel 10 napig 3x1 adagolásban.A kérdésem az lenne, hogy ez a gyógyszer valóban erre való-e, mert a betegtájékoztató a menstruáció késleltetését írja, vagy esetleg a magas tesztoszteron szint miatt van szükség erre a gyógyszerre? Ebbõl a bizonyos PCO-ból ki lehett gyógyulni teljesen? Ezekkel a hormonális "paraméterekkel" problémás a teherbeesés? Válaszát elõre is nagyon köszönöm!!!

Tisztelt Hölgyem!

A PCO az Orgametriltõl meggyógyulni nem fog, a kezelést csak azért javasolták, hogy meghozzák a vérzését, másra ugyanis ez nem jó. Nem valószínű, hogy így teherbe tudna esni, azonban ez ki sem zárható teljesen. Gondolom további kezelés céljából visszarendelték, különben az egésznek értelme nem volna.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

30 éves vagyok. Három éve szeretnénk a férjemmel gyermeket. Két évvel ezelõtt nálam endometriózis gyanuval laparoszkópiát végeztek. Az endometriózisomat nem találták súlyosnak. 3 hónapig kaptam Diphereline injekciót. A petevezetõim az orvosom szerint kisebb szépséghibákkal (kissé megtört), de átjárhatóak voltak. Fél év múlva sor kerül a kontroll laparoszkópiára méhtükrözéssel kombinálva. Mindent rendben találtak, de a petevezetõim a méhen belüli résznél elzáródtak. Nemsokára megtörtént az elsõ sikertelen lombik. Maradtak fagyasztott embrióink. Készültem a következõ beültetésre, de a méhnyálkahártyám két alkalommal sem tudott estrofem tabletta hatására sem kellõen megvastagodni. Ezután trisequens tablettát szedtem folyamatosan 3 hónapig. Mellette a bromochriptint is szedem 2 éve folyamatosan (napi1), mert tejsav folyt a mellembõl. A trisequens befejezését követõen tavaly augusztusban spontán terhes lettem, ami sajnos elhalt a 6-7 hét körül. Műszeresen befejezték a terhességemet probléma mentesen. Az ok ismeretlen. Két hónap után négy cikluson keresztül ismét reménykedtünk a spontán terhességben, de hiába. Két alkalommal is volt 37 napos ciklusom, amit nem találtam biztatónak. Ezután belevágtunk ismét a fagyasztott embriótranszferbe. Két embriót kértünk vissza. Egy hét után már biztató tünetek hatására pozitív tesztet kaptam. A 10 napon a vérvizsgálat is pozitív volt, az endometrium is biztató volt. Izgatottam vártam a 21 napos ultrahangvizsgálatot, de sajnos kiderült, felszívódott. Az orvosom ismételt laparoszkópiát javasol. A spontán terhességet szeretné gyógyszeresen elõsegíteni. A bromochriptin adagomat duplájára emelte, mert a napokban ismét tejsavat préselt ki a doktor. Doktor Úr! Látja-e Ön a sikertelenségem okát, van-e összefüggés a két sikertelen terhességem között? Talán a magas prolaktin lehet a probléma? Köszönettel: PSz

Tisztelt Asszonyom!

Miután hormonszintjeit nem írta meg, természetesen nem tudom, hogy mi lehet a probléma. Mindenesetre a laparoszkópia nem lenne felesleges, továbbá a részletes, minden hormonra kiterjedõ hormonmeghatározások sem.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Krónikus, rendszeresen visszatérõ hugyúti fertõzésben (Escherichia coli baktérium) szenvedek, amit több urológus sem tudott véglegesen meggyógyítani. Két nappal ezelõtt volt a második beültetésem. Három embriót transzferáltak. Sajnos érzem, hogy kezd elõjönni a betegség. Megpróbálom az antibiotikum kezelés mellett régebben is használt módszerekkel (Urogin, gyógyteák, regeteg folyadék) elmulasztani, de attól félek kevés sikerrel. Jelenleg: cickafark- és kamillateát iszom. (Urogint nem merek, mert rá van írva, hogy terheseknek nem szabad.) Kérem, írja meg, hogy : 1. Csökkenti-e ez a betegség a megtapadás, terhesség esélyét? 2. Milyen gyógyszereket, gyógyteákat, gyógykészítményeket szedhetek a jelen helyzetben? Segítségét elõre is köszönöm. Üdvözlettel: Sz. Zs.

Tisztelt Asszonyom!

Sem urológus, sem gyógynövényszakértõ, sem természetgyógyász nem vagyok, tehát sajnos nem tudok feltett kérdéseire válaszolni. Magam a vizsgálati leleteken alapuló gyógyszeres kezelés híve vagyok, még IVF után, illetve terhesség esetén is.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Mindkét petevezetékem el van zárodva. Vannak e eljárások ezek szabaddátételére vagy nincs más megoldás csak a lombikprogram?
Köszönöm a segítségét.
Tisztelettel : Cs. Sné.

Tisztelt Asszonyom!

Az elzáródás pontos helyének, méretének ismeret nélkül nem lehet kérdésére válaszolni. Bizonyos tíusú elzáródások hastükrözéssel, vagy hasműtéttel jó eredméynességgel megoldhatók.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr !

Megbeszéltük, hogy az elsõ sikertelen beültetés után a második menstruációt követõen ismét felkeresem Önt Tapolcán. Ekkor milyen vizsgálatok szükségesek? Számít, hogy a menstruáció hányadik napján megyek? Válaszát elõre is köszönöm.

Tisztelt Asszonyom!

Az idõközben lejáró laborvizsgálatokat kell elvégezni a vérzés lezajlása után, ciklusnap jelen esetben nem számít.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Jónapot kívánok. Én egy 29 éves nõ vagyok már volt egy szülésem hét évvel ezelött. Császármetszéssel született meg a kisfiam. Szerettem volna még egy gyermeket szülni, de sajnos az óta sem sikerül teherbe esnem. Idõközben volt egy válásom de nem ebbõl kifolyólag. Újra férjhez mentem, de sajnos a jelenlegi páromtól sem esek teherbe, pedig nagyon szeretnénk egy babát. Voltam kivizsgáláson, szedtem clostylbetyt tablettát, nézték a hormon szintet, vettek vért, ultrahangot néztek, itt találtak a kismedencémben egy kis átmérõjű cisztát. A doktor úr azt mondta ettõl még terhes, lehetek de nem így történt. Mit tegyünk, kihez forduljunk segítségért? Jó lenne, ha valaki tudna mondani valami okosat, nem csak hitegetne, mert abból már tele van a padlás. Itt vidéken nem nagyon foglalkozik senki ezzel a problémával, pedig szerintem nem mi vagyunk az egyetlen pár. Köszönöm hogy meghallgatnak, és talán válaszol is valaki.

Tisztelt Asszonyom!

A meddõség olyan betegség, ami kivizsgálást igényel, erre szakosodott intézetek, orvosok vidéken is vannak. Miután nem írta meg, hogy hol van az a vidék, ahol laknak, ennél konkrétabb segítséget nyújtani nem tudok. Kézenfekvõ lenne a férjét is megvizsgáltatni további kezelések elõtt.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Szeretném megtudni, hogy a ciklus 3. napján milyen FSH és LH értékek normálisak? Az értékeim FSH: 10.3,U/L LH: 12.4 U/L másik ciklus FSH:7,6 U/L LH : 10.3.U/l Két éve próbálkozunk a teherbeeséssel, de ez idáig sikertelenül. Férj spermája rendben, petevezetékek átjárhatók.
Clostilbegyt kezelést kapok 5-10 napig 2x1 kb. 5 hónapja és bromocriptin tablettát napi 2x fél tablettát, mivel a 1200 –as prolactint is mértek, két hónapja napi 1 tabletta Medrolt is kapok. A medrolt gyulladáscsökkentõnek kaptam. A progesteron szintem a 21. napon így is csak 20 nmol/L esetleg 25. Ha jól tudom ez kevés. A ciklusaim 28-32 naposak, vérzésem 5 napig tart. Mit tanácsolna a Fõorvos Úr, megfelelõek-e a gyógyszeres kezelések vagy más kezelést kellene alkalmazni? Köszönettel: H.né

Tisztelt Asszonyom!

Levelébõl nem derül ki a meddõség oka, és még az sem, hogy egyáltalán az meg lett-e állapítva. Egy-egy kiragadott hormonszintbõl nem lehet megállapítani egy kezelés helyessége, továbbá esélyei sem. Egy biztos: peteérése volt. Azt sem írta, hogy milyen módszerrel történt a petevezeték átjárhatósági vizsgálat, amennyiben laparoszkópiája még nem volt, a további kezelések elõtt véleményem szerint erre lenne szükség.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Tanárúr!

Önhöz jártunk, a beültetésem márc.14-én történt. 6.hét után egy kisebb vérzés után befektettek a városi kórházunkba. 12 hét után befejeztem a 3*2 Utrogestan-t, rá 4-5 napra megint elkezdödött egy barnás váladékozás, ekkor dr-om visszaállított csökkentett(1 hét 2*2, 1 hét 2*1) adagra. Ez még nem járt le igy nem tudok nyilatkozni, hogy jó lesz-e de a közérzetem jobb. Igazából azért irok ennek, hogy tanácsát kérjem. A napokban Pécsen voltam genetikai vizsgálaton, ahol Vizer dr. úr talált egy üres petezsákot és azt mondta amig ott van addig számithatok még folyásra. Ezt a vidéki kórházunkban a dr-k (kb. 4-en) nem vették észre. Tapasztalata szerint ez késõbbiekben okozhat-e gondot, meddig kellene felszívodnia. Ha ilyet nem vettek észre az itteni orvosaim, merjem-e a szülést itt megkockáztatni ha késõbbiekben már problémáim nem lesznek. Elõre is köszönöm válaszát. Munkájához sok türelmet és egészséget kivánunk.

Tisztelt Asszonyom!

A leletnek túl nagy jelentõsége nincsen, azt sem biztos, hogy amit a Vizer dr. látott -bár õ kíváló ultrahangos -, az üres petezsák, lehet a petezsák alatti bevérzés is. Teljes minden, hogy mia az, ha üres petezsák, akkor fel fog szívódni, ha vérzés, akkor, ha nem jön újabb, akkor ugyancsak elmúlik. Ilyenkor az Utrogestan már nem hatásos, nyugodtan elhagyható, úgy, ahogy
javasolták. Szerintem, emiatt nyugodtan maradhat ott, ahol most gondozzák.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Elsõ sikertelen beültetésen vagyok túl. A második beültetésre mikor lehet a legkorábban és mikor célszerű újból „felkészülni”, illetve visszamenni az orvosomhoz?
Köszönettel: M.

Tisztelt Asszonyom!

A törvénynek megfelelõen, két beavatkozás között legalább 3 hónapnak kell eltelnie. Tehát kb. 2 hónap mva jelentken orvosánál.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr !

Szeretném megkérdezni, hogy a teherbeesést befolyásolja-e, ha az apa gyógyszereket szed ? (Stimoluton, Xanax) Már arra is gondoltam, hogy ez lehet az oka annak, hogy hiába próbálkozunk.
Válaszát nagyon köszönöm !

Tisztelt Asszonyom!

Vannak gyógyszerek, melyek károsan befolyásolják a spermiumok minõségét, az Ön által említettek nem ilyenek.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Fél éve szeretnénk kisbabát a férjemmel. Minden ciklusban a menstruációm elõtt 5-8 napig barnás folyásom volt. Mivel méhszájsebem miatt eddig is elõfordult a barnás folyás, megvizsgált az orvosom és megállapította, hogy nem a seb okozza, hanem valószínűleg progeszteronhiány.Erre felírt Duphaston-t, a következõ ciklus 18-27.napján kell 2*1-t szednem. Ezzel kapcsolatban eltérõ véleményt halottam miszerint ha a 27. napon abbahagyom a gyógyszert leesik a hormonszint, s az esetlegesen megfogant baba nem tud beágyazódni sõt még bevérzés is keletkezik a méhnyálkahártyában. A másik kérdésem , hogy ovulációm az elmúlt hónapokban így alakult: 16., 19. , 19. 18., 18. ciklusnapon volt. Ha a 18. napon elkezdem szedni a Duphastont és véletlen azon a napon van az ovuláció, nincs késõn a progeszteron- pótlás? Válaszát elõre is köszönöm!

Tisztelt Asszonyom!

Hormonvizsgálatok nélkül nem lehet alacsony progeszteron szintet diagnosztizálni, csak a gyanúja vetõdhet fel. A beágyazódás törvényszerűen 7 nappal az ovuláció után következik be, tehát nem a 27. napon. Az igaz, hogyha abbahagyja a Duphastont, csökkenhet a progeszteron szint, mely vérzéshez vezethet, csökkentve a terhesség megmaradásának esélyeit. A megoldás: mielõtt abbahagyná a Duphastont, kell csinálni egy érzékeny terhességi teszte, mely ilyenkor már pozitiv kellene, hogy legyen. Progeszteron pótlásra csak a tüszõrepedés után van szükség, tehát az Ön esetében nem késõ a 18. napon elkezdeni. Bár azt nem írta, hogy milyen módszerrel történt a tüszõrepedés idõpontjának a meghatározása....
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Férjemmel már egy éve szeretnénk kisbabát, hormonkezelés alatt állok. Az elmúlt hónapban a ciklus 5-10 napja között napi 2x1 Chlostilbegyt tablettát kellett szednem, majd a 13. napon Choragon injekciót kaptam, hogy legyen tüszõrepedésem. A 16. naptól Duphaston tablettát kaptam. A 40. napon jelentkezett erõs barnás folyás, de nem görcsöltem. Vettem egy terhességi tesztet, sajnos negatív lett, így letettem a Duphaston tablettát. Az orvosomhoz elmentem, megnézett ultrahanggal és azt mondta, hogy eléggé megvastagodott a nyálkahártyám, és talán van egy korai petezsák, felhigulást észlelt a környezetében. Elküldött vérvételre, hogy biztosan tudjuk terhes vagyok -e vagy sem. A BHCG szintem nagyon alacsony volt, még a korai terhesség határát sem érte el, de azóta sem jött meg. Most a 47. napnál tartok, vérezgetek (nagyon kevés), de nem akar leválni a méhnyálkahártya. Az orvoshoz jövõ héten kell visszamennem, ha addig nem múlik el ez a vérezgetés, vagy még mindig elég vastag a méhnyálkahártya, akkor kaparásra kell mennem. A kérdésem az lenne, hogy
1. Mi okozhatta ezt? 2. Valóban lehetett -e korai petezsák, ami nem tudott beágyazódni? (Akkor miért alacsony a BHCG szintem? >1,2 IU/l) 3. Biztos csak egy egészségügyi küret segíthet rajtam?
4. Érdemes tovább folytatni ezt a fajta kezelést? Köszönettel várom mielõbbi válaszát! Üdvözlettel: K.SZ.

Tisztelt Asszonyom!

Terhesség az elvégzett vizsgálatok alapján kizárt most is és korábban is. Véleményem szerint ilyen kezelést követõen kialakult vastag méhnyálkahártya önmagában nem indokolja a méhkaparás elvégzését, de csak orvosa tudja eldönteni vizsgálatok alapján, hogy ez szükséges-e. Ugyanez vonatkozik arra a klérdésére, hogy mi okozhatta ezt? - Erre csak a vizsgálatokat végzõ tudna válszolni. Miután kivizsgálási leletei nem állnak rendelkezésemre, számomra ismeretlen a meddõség oka, nem tudom azt sem eldönteni, hogy érdemes-e így tovább folytatni a kezelését.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Clostilbegyttel stimulált tüszõmet a 12. napon, 22 mm-esen 10.000 NE Choragonnal repesztettük. A 14. napon erõsen éreztem a szokásos szúrást, a hõmérsékletem a ciklus elsõ felére jellemzõ 36,5-rõl felszökött 37,2-re, azóta is fent van. Napközben azonban 37,6-nál nem megy lejjebb. Mivel kellõ progeszteront sem termeltem az eddigi ciklusaimban (21. napon 11,5 nmol/l), most Utrogestant is szedek. Ma van a 17. nap. Amiért most írok, az a petefészkemben tegnap estétõl jelentkezõ fájdalom, amely éppen olyan, mint a két hónappal ezelõtti tüszõérés alatt, amikor 50 mm-esre nõtt egy tüszõ. Jellegzetes nyomásérzés leüléskor, aktus alatt és rázkódás, pl. futás közben. Meg vagyok ijedve. A nõgyógyászom szerint még nem érezhetek semmit. A sárgatestet vajon lehet érezni? Vagy nem repedt meg a tüszõ a HCg-tõl és tovább nõtt? Vagy talán gyulladás? Elõre is köszönöm a választ: Sz.

Tisztelt Asszonyom!

Tüszõrepedése bizonyára volt. Miután levélben nem lehet senkit sem megvizsgálni, feltett kérdéseire pedig csak vizsgálat után lehetne válaszolni, azt tudnám tanácsolni, hogy panaszok esetén személyesen forduljon orvoshoz.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Az ICSI lombik program keretében sikeres terhességem van. 35 éves éppen elmúltam, ezért szükséges Down-szűrés elvégzése, ami azonban a hagyományos úton nagy vetélési kockázattal jár. Hallottam, és fel is vettem a kapcsolatot egy olyan szűrõállomással, amely a 11. és 18. héten vett vérvétel alapján, angliai labor segítségével képes 98%-os biztonsággal megállapítani ezt a genetikai rendellenességet. Kérdésem az lenne, hogy Ön mennyire megbízhatónak ítéli meg ezt a tesztet? Hagyatkozhatok-e csak erre a vizsgálatra? Válaszát várva köszönettel: B.M.

Tisztelt Asszonyom!

Az Ön által említett vizsgálat nem jár nagy vetélési kockázattal, ennek valószínűsége kb 1%. A vérvizsgálat csak szürõvizsgálatra alkalmas, sem pozitív, sem negatív esetben nem biztos az eredmény.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Most jöttem haza andrológiai vizsgálatról, és igencsak el vagyok keseredve,mert a véleményben a következõ problémák olvashatók:1. ... bal here kisebb gyengébb turgor ...2. ... bal oldalon Valsavára fokozódó fekve kiürülõ varicokele tap. ...3. Spermavizsgálat:Carentia: 1 nap! Ejakulációtól eltelt idõ: 60-120 perc Mennyiség: 3 mlSzín, szag, küllem: norm. pH: 7,6-7,8 Elfolyósodás: nem teljes Viszkozitás: kissé fokozott!Spermiumok száma: 8-10 millió / ml Mozgás: 70% (jól célir.20 % mérs. 20% 60 %alig, mozdulatlan)Alaki rendellenességek, éretlen alakok, szerkezet: 40% norm. Kereksejtek: normál számban.Gennysejtek: elvétve Natív készítmény:a fentieken kívül kevés sejttörmelék Az orvos elõször műtétet javasolt, majd mikor "bevallottam", hogy nem tartottuk be az 5 napos carentiát (csak 1-1,5 nap volt), széttépte a papírt, és a fent idézett új véleményben új vizsgálatot javasolt. Kérdéseim: 1. Ön szerint mennyit változhat a helyzet, ha betartjuk az 5 napos szünetet? Mennyiben változhatnak a számok? Bíztatóbbá válhatnak-e, vagy épp csak a sperma térfogata vagy a spermiumszám fog megnõni, a mozgásadatok maradnak? 2. Javasolt-e a műtétet jobb spermakép esetén is elvégezni (most vagy késõbb)? 3. Nem lenne-e érdemes a spermát a vizsgálat helyszínén "levenni", hogy frissebb legyen (elég messzirõl járok, nem vagyok meggyõzõdve róla, hogy stimmel a 60-120 perc, ill. csak akkor stimmel, ha amint átadom a mintát, rögtön el is végzik a tesztet). Egyébként 32 éves vagyok. Nagyjából egy éve szeretnénk gyermeket, és feleségem tavaly novemberben egyszer már teherbe is esett, de spontán módon elvetélt (üres petezsák).
Válaszait elõre is köszönöm. H.B.

Tisztelt Uram!

A vizsgálat megismétlése optimalizált körülmények között indokolt, annak eredményérõl elõre nem lehet nyilatkozni. Nyilvánvaló, ha lehetne ilyent akár csak megjósolni is, akkor nem lenne szükség újabb vizsgálatra. Ezzel együtt, vagy ettõl függetlenül, amennyiben varicokele van (here viszér tágulat), magam részérõl a műtétet javaslom, miután ennek megoldása hiányában hosszútávon további rosszabbodás várható. 60-120 perc nem játszik szerepet, normál körülmények között a spermiumoknak 48-72 órát kell élniük.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Kedves Doktor Úr!

24 éves vagyok, kb. 14 éves korom óta menstuálok, akkor erõs, hosszan tartó menstuációim voltak, de mindíg pontosan megjött. Úgy 4 éve kezdtem el szedni a Novinette nevű fogamzásgátlót, azóta a menstruáció ereje, ideje és a fájások csökkentek, ugyan úgy pontosan megjön. Jövõre férjhez megyek és szeretnék gyereket, de annyi ijesztõ dolgot olvastam a honlapon, hogy szeretném megkérdezni: 1. A fogamzásgátló abba hagyása után, nem léphet-e fel valamiféle rendellenesség, amitõl meddõ leszek, vagy nem lesz-e gond, hogy ilyen sok ideig, folyamatosan szedtem a gyógyszert? 2. Van egy születési rendellenességem, egy gerincferdülés (ami azért alakult ki, mert a bal lábam fél centivel rövidebb), ami miatt már gyerekkorom óta gyógytornára jártam, és fél centis sarokemelõt hordtam a cipõmben. Nem észrevehetõ, de a ferdülés miatt a bordák és a csípõ is deformálódott ( a bal lejjebb van). A kérdésem, hogy ettõl még lehetek-e terhes, ki tudok-e hordani egy/esetleg több gyereket, meg tudom-e szülni, vagy csak császármetszéssel, vagy egyáltalán nem? Ettõl nagyon félek, de remélem az orvostudomány már eléggé felkészült, hogy ilyen esetekben is tudjon segítsen. Válaszát elõre is köszönöm, Tisztelettel K.E.

Tisztelt asszonyom!

Jelenlegi aggodalmai feleslegesek. Nyugodtan próbálkozhat teherbeeséssel. A fogamzásgátló abbahagyása után az esetek döntõ többségében magától helyreáll a ciklus. A leírt gerincproblémák nem befolyásolják a teherbeesést, a terhesség kihordását, továbbá valószínűleg a szülést sem.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt doktor úr.

Gyermekem 4-éves és még nem szálltak le a heréi,a gyermek orvos 1500-as Choragon kúrát javasolt neki 3 héten keresztűl heti egyszeri alkalommal.De sajnos ez a gyógyszer nem beszerezhezõ, csak az
5000-es felnõtt változat ami nekünk nem jó. Kérdésem a következõ van e olyan gyógyszer ami helyetesítheti a Choragon 1500-ast, hogy a műtétet el kerűlhessük. A gyermekem diagnózisa : Retentio testis ing. 1.u. Várom a válaszát, köszönettel: B.F.

Tisztelt Uram!

Vannak hasonló készítmények, azonban min hasonló dózisban tartalmazzák az un hCG hormont, mely az ajánlott készítmény hatóanyaga. A megoldás: 1/3 ampullát kell beadni az 5000-bõl. Ugyanakkor az ajánlott kezeléssel messzemenõleg nem értek egyet, legnagyobb valószínűséggel így is, úgy is műtét lesz a vége. A herék minél tovább vannak a hasüregben, annál nagyobb a valószínűsége a maradandó herekárosodásnak, melynek következményei majd 20 év múlva fognak kiderülni.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr!

Férjemmel 1 éve szeretnénk babát, a nõgyógyászom hormonzavarral kezel. A stimulációnak köszönhetõen (Chlostilbegyt 2x1) most elõször végre volt 20 mm-es tüszõm (sõt 2 db is), sárgatest hormon pótlást kaptam (Duphaston 2x1), mégsem sikerült teherbe esnem. Ezeknek a kezeléseknek is van egy átlagideje hogy sikerülhet, vagy induljunk tovább más, komolyabb vizsgálatokra? Petevezeték átjárhatóságot és petefészek, méh rendellenségeket valóban lehet UH vizsgálattal is megállapítani (interneten találtam medõsségi UH-szűrést), ezekre mennyire megbízhatóak?
Hormonszintjeim a következõk (ciklus 5. napján):
Prolactin: 235,5 mIU/l
FSH: 0,1 IU/l
LH: 16,6 IU/l
Tesztoszteron meghat.: 1,8 nmol/l
Ösztradiol meghat.: 195 pmol/l
18. napi vérvételen Progeszteron: 3,8 nmol/l
Valóban a Clostilbegyt kezelés a legmegfelelõbb, és szükség van Duphaston szedésére? Az orvosom szerint a férjemmel minden rendben van, a spermavizsgálat eredménye a következõ:
Sejtszám: 36 millió/ml
Élénk mozgás: 40%
Közepes mozgás: 10%
Lassú mozgás: 10%
Normospermia: 70%
Találtak nála ++ gyulladást, visszértágulat okozza. Állítólag nem befolyásolja a nemzõképességet, ez valóban így van? Nekem méhszájsebem van, de erre is azt mondta az orvos, hogy nem okozhat gondot a teherbeesésnél, a rákszűrésem PII-es. Kíváncsi vagyok a véleményére, Önnek már sok tapasztalata van meddõségi kezelések terén. Válaszát elõre is köszönöm. Tisztelettel: K.SZ.

Tisztelt Asszonyom!

Ultrahanggal valóban lehet vizsgálni a petevezetékek átjárhatóságát, ezt a TB nem fizeti, drága és nem eléggé megbízható. Hormonszintjei ellenõrzésre szorulnak, FSH: 0,1 és LH 16,6 teljesen valószínűtlen értékek, szinte lehetelen, hogy tényleg így legyen. A hereviszértágulat igenis hosszútávon meddõséghez vezethet, ellenben gyulladást nem okoz, férje eredményei egyébként jók. Önnek peteérése nincs, elvileg az ajánlott kezelés arra irányul, hogy a peteérés beinduljon. Miután azonban még nincs kivizsgálva és eddigí eredményei is olyanok, melyet szakember nem hisz el, inkább további vizsgálatokra, mintsem kezelésre lenne szükség.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

Tisztelt Doktor Úr !!!

Végre elkészült a 21. napon levett vérmintából a hormon eredményem. Nagyon szeretném tudni, hogy mit jelentenek az eredményeim. A tegnapi napon voltam Uh-on, ahol 8 érett petesejtet látott az orvosom. Bízhatok ????
Prolactin 173,5 mIU/l
FSH 2,2 IU/l
LH 3,1 U/l
Progeszteron 28,50 nmol/l
Oestradiol 359,0 pmol/l
Kortizol 211nmol/l
17-OH-progeszteron 2,20 ug/l
Tesztoszteron 2,47 nmol/l Válaszát elõre is nagyon köszönöm !!!

Tisztelt Asszonyom!

Hormonszintjei jók, semmiféle eltérést nem mutatott. Spontán ciklusban a "8 érett petesejt" számomra értelmezhetetlen, valószínűleg félreértésen alapul. Ha mégsem, akkor az alapvetõ hozzáértés hiányára (nem az ön részérõl).....
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila

T. Doktor Úr!

A kérdésem az alábbi problémára irányul. 31 éves vékony testalkatú nõ vagyok, túl a második sikertelen lombik bébi programon. Az elsõ alkalommal nagyon magasan reagáltam az orvosom szerint egyébként csekély mértékű hormonkezelésre, (150 egység puregon naponta, 1/2 menogon inj. napi 1
decapeptyl) melynek következtében a hormonszintem a stimuláció 7. napjára iszonyatosan magas értéket ért el, azonban 6 db petesejtet sikerült nyerni a stimuláció 9. napján, amibõl sajnos 5 db nem érett meg. Táptalajba téve sikerült kettõt megérlelni, és a következõ napra egy megtermékenyült, amit vissza is kaptam. Az orvosom tájékoztatása szerint a méhnyálkahártya vastagsága az embriótranszferkor elég jó volt. A megtermékenyített embirót 3 sejtesen kaptam vissza a punkciót követõ 3. napon. Sajnos nem hozott eredményt, azonban a magas hormonszint miatt PCO-t diagnosztizáltak. A második próbálkozáskor már sikerült jól beállítani a hormonszintemet, az elõzõvel ellentétben hosszú protokollban vettem részt, és a stimuláció 13. napján sikerült 8 db érett petesejtet nyerni. A punkciót követõ 2. napon kaptam vissza három megtermékenyített petesejtet, melyek 3, 3, és 6 sejtesek voltak. A nyálkahártya vastagsága 13 mm volt.ICSI és HATCHING módszert vetettek be mindkét alkalommal. Sajnos ebbõl sem jött létre terhesség. Most állok a harmadik beavatkozás elõtt, az orvosom szerint már nincs olyan sok apró tüszõ, ami a PCO-ra utalna, viszont tájékoztattak arról, hogy a petesejt túlságosan vastag (20 mikron (elnézést, ha rosszul írtam), és nem képes a férjem hímivarsejtje áttörni a burkot. A kérdésem a következõ lenne: 1. a petesejt vastagsága genetikailag ilyen és ez nem fog már vékonyodni az évek múlásával? 2. ezáltal kevesebb az esélyem a lombikbébi programban, hatching mellett? 3. Gyógyszeres kezeléssel, vagy beavatkozással teherbe eshetek természetes úton is? Nagyon köszönöm elõre is a válaszát. Üdvözlettel:S. N. T.

Tisztelt Asszonyom!

Az ICSI módszernél lényegetelen a petesejetet körülvevõ burok vastagsága, mert a burkot átszúrva juttatják be a spermiumot a petesejtbe, a hatching pedig azt jelenti, hogy a burkot elvékonyítják a visszahelyezés elõtt. Tehát ezirányú kérdései feleslegesek. A burok vastagsága nincs összefüggésben az életkorral és nem genetikai okai vannak, egyszerűen csak tény. Miután nem tudom, hogy mi miatt volt szüksége lombik programmra, nem ismerem kivizsgálási leleteiket, spontán teherbeesési esélyeit megítélni nem tudom.
Üdvözlettel:
Dr.Török Attila